Povinnost mit pokladnu a vysi vydanych uctu

Spravujeme obchod, kde se zaznamenává obrat pomocí pokladny. Zákazníci velmi často chtějí platit za nakoupené zboží v cizí měně, vždy v eurech. Je registr o fiskální částce v cizí měně dodatečný?

V kontaktu s uměním. 111 3a bod 1 zákona o DPH jsou plátci DPH povinni vést účetnictví pomocí pokladny, aby vytiskli účtenku nebo fakturu ze všech prodejů a vystavili zákazníkovi tištěný dokument.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bodu 14 vyhlášky o technických podmínkách, obdobně jako v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registračních pokladnách, který způsobuje údaje, které by se měly prohlížet na fiskálním účtu, musíme povinně označit měnu, ve které jsou zaznamenávány tržby, alespoň pro celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky vyžadované registrační pokladnou jsou stanoveny v článku 2 nařízení týkající se technických podmínek.

Proto v obsahu § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto rozhodnutí, program na prodej v obchodě by měl mít mimo jiné funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, nebo jeho zkratku, a naprogramovat danou změnu předem zadáním okamžiku a času změny; uložení data a času zahájení prodejních záznamů ve druhé měně ve fiskální paměti a převod částky hrubého obratu na vzdálené měny, s výsledkem převodu spolu s směnným kurzem a vypořádáním plateb, které musí být stanoveny na fiskální faktuře za fiskálním logem s logem daných měn; převod musí být vytvořen s přesností nejméně šest desetinných míst a efekt převodu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Kromě toho se pro zkratky názvů cizích měn používají označení, která používá vaše Bank of Poland.

Pokud tedy daňový poplatník má smysl prodávat zboží za práci spotřebitelů, kteří platí hodnotu v cizí měně, musí zpravidla mít pokladnu uspořádanou tak, aby umožňovala přepočet směnného kurzu.

Z formuláře, který byl zobrazen v otázce, lze dojít k závěru, že cena za zakoupené výrobky se použije v eurech, zatímco hodnota případu bude uvedena v zlotých. Předpisy, které se vztahují na DPH, neupravují směnný kurz, který musíme počítat s přepočtem PLN na EUR.